Robben zbulon se kush e bindi të transferohet tek Bayern – Lajmi.net
Robben zbulon se kush e bindi të transferohet tek Bayern
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 19:12, 24 November 2018
Arjen Robben ka treguar një gjë interesante rreth kalimit të tij tek Bayern.

Anësori i Bayern ka treguar se kush ishin dy emrat që e bindën atë të kalojë në radhët e gjigantit bavarez.

Ai ka treguar se Louis van Gaal dhe Mark van Bommel ishin ata që luajtën rol të madh në transferimin e tij, shkruan „Goal“, transmeton lajmi.net.

Dyshja holandeze ishin tek Bayern në vitin 2009, kur Robben bëri kalimin e tij nga Real Madrid.

Ai deri atëherë kishte kaluar dy sezone në „Bernabeu“, për të kaluar në Bayern ku edhe fitoi Ligën e Kampionëve. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO