Rikthehet Ford Mustang Bullitt – Lajmi.net
Rikthehet Ford Mustang Bullitt
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:56, 16 January 2018
Në vitin 1968, Steve McQueen e shndërroi në legjendë modelin Ford Mustang Bullitt në filmin e famshëm “Bullitt” dhe 50 vite më vonë kjo veturë është rikthyer.

Në panairin e veturave që po mbahet në Detroit, Ford Mustang Bullitt është shfaqur me ngjyrën e gjelbër klasike të tij dhe do të prodhohet në një seri të kufizuar, transmeton tch.

Sigurisht, vjen edhe me një pamje moderne.

Do të jetë një veturë më e shpejtë sesa Mustang GT, pasi shpejtësinë maksimale do ta arrijë deri në 262 km/h, ndërkohë që Mustang GT kapte deri në 250 km/h.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO