Rikonfirmimi i “dashurisë” ndërmjet Edi Ramës dhe Aleksandar Vuçiqit në Sofje /FOTO-VIDEO – Lajmi.net
Rikonfirmimi i “dashurisë” ndërmjet Edi Ramës dhe Aleksandar Vuçiqit në Sofje /FOTO-VIDEO
Autori: Lajmi.net LajmePolitikëRajoni 12:51, 17 May 2018
Ka nisur tashmë Samiti në Sofje mes BE-së e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe vetëm disa momente më parë, kryeministri i vendit Edi Rama ka postuar një “panoramë”të shkurtër të takimeve që ka patur para pikënisjes së takimit të rëndësishëm.

Një përqafim i “përmallshëm” me Presidentin Alexander Vuçiq. Kështu mund të quhet momenti kur kamera kap takimin mes kryeministrit shqiptar dhe Presidentit serb.

Nga ana tjetër, takimi me Alexis Tsipras duket më serioz dhe me shumë fjalë. Të gjithë ende presin datën zyrtare se kur dy kryeministrat do të takohen për të nënshkruar marrëveshjen që do të çlirojë Shqipërinë nga pakti i vjetër i detit, ligji i luftës dhe shumë probleme të tjera të mbartura në vite.

Kamera është fokusuar dhe në takimin mes Ramës e Presidentit të Komisionit Evropian Jean Claude Juncker, i cili si përherë është sjellë si një “babaxhan”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO