Ribery: Ky futbollist e meriton “Topin e Artë” (FOTO) – Lajmi.net
Ribery: Ky futbollist e meriton “Topin e Artë” (FOTO)
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 10:51, 14 March 2017
Mesfushori i Bayern Munichut, Franck Ribery nuk ka dyshime.

Mesfushori i Bayern Munichut, Franck Ribery ka thënë se bashkëlojtari i tij, Robert Lewandowski e meriton ta fitojë “Topin e Artë” si futbollisti më i mirë i vitit në botë.

Çmimi është dominuar nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo në dekadën e fundit.

Por, Ribery beson se Lewandowski e meriton të shpallet më i miri.

“Lewandowski është i jashtëzakonisht, pa dyshim se e meriton Topin e Artë”, deklaroi Ribery për mediat gjermane, përcjell “lajmi.net”.

“Kam luajtur me shumë sulmues por Robert është sulmuesi më i kompletuar”, theksoi ai. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown