Rezultat i pabesueshëm në futbollin e femrave në Kosovë – Lajmi.net
Rezultat i pabesueshëm në futbollin e femrave në Kosovë
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 15:59, 12 November 2017
Ka përfunduar java e 12-të në elitën e futbollit kosovar për femra.

Në këtë javë është arritur edhe rezultati më i thellë ndonjëherë në futbollin kosovar dhe jo vetëm.

Klubi i futbollit të femrave, Hajvalia ka demoluar rivalet e Vizionit që vijnë nga Ferizaj duke i mposhtur me rezultat të thellë 38-0, transmeton Telegrafi.

Kjo fitore për vashat e Hajvalisë ishte edhe më e ëmbël pasi e thyen rekordin e rivalëve të tyre nga Mitrovica.

Ditë më parë KFF Mitrovica e kishte mposhtur Lirinë e Prizrenit me rezultat të thellë 26-0 duke vendosur rekord në futbollin kosovar, por tanimë ky rekord nuk ka vlerë i tyre.

Fjalët kyçe: Hajvalia

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion