Rezultat historik në Shqipëri, skuadra e njohur shënon mbi 200 pikë – Lajmi.net
Rezultat historik në Shqipëri, skuadra e njohur shënon mbi 200 pikë
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:45, 1 April 2017
KB Tirana ka shkruar historinë në basketbollin shqiptar.

Skuadra e elitës së basketbollit në Shqipëri, ka arritur që gjatë një ndeshje të shënoi mbi 200 pikë gjatë një ndeshje, shifër kjo vërtetë e jashtëzakonshme.

Viktimë e Tiranës ishte Flamurtari, që u mposht me rezultat 207 – 42.

Tirana pjesën e parë të kësaj ndeshje e fitoi me rezultat 100-13.

Ky rezultat është historik, pasi për herë të parë arrihet në basketbollin shqiptar./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO