Revistës gjermane i kushton me 50 mijë euro lajmi i rremë për Schumacherin – Lajmi.net
Revistës gjermane i kushton me 50 mijë euro lajmi i rremë për Schumacherin
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 19:15, 5 May 2017
Familja Schumacher e ka fituar betejën ndaj revistës gjermane ‘Bunte’.

Kjo revistë kishte thyer privatësinë e familjes së legjendarit të Formula 1, rreth shëndetit të tij.

‘Michael Schumacher mund të ecë përsëri”, ishte lajmi i publikuar në revistën ‘Brunte’, që pati gëzuar të gjithë në një terr informativ për jetën e shtatë herë kampionit të Formula 1.

Por sot, ky lajm ka dalë të jetë një gënjeshtër.

Familja Schumacher kishte paditur këtë revistë, duke kërkuar 100 mijë euro dëmshpërblim, ndërsa gjykata ka vendosur ta dënojë me 50 mijë euro.

“Gjykata ka vendosur se publikimi i atij lajmi ka qenë i pavërtetë”, ka deklaruar shkurt gjykatësi Simone Kafer./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Formula 1, Michael Schumacher

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool