Reus transferohet te gjiganti i Serie A – Lajmi.net
Reus transferohet te gjiganti i Serie A
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSerie ASport 16:56, 23 February 2018
Marco Reus mund të ndërrojë skuadër në fund të sezonit.

Është skuadra e Milanit që po interesohet për sulmuesin e Kombëtares së Gjermanisë.

‘Calciomercato’ raporton se zyrtarë të Milanit e kanë ndjekur nga afër Marco Reusin në ndeshjen e Ligës së Evropës mes Atalantës dhe Borussia Dortmundit.

Reus në këtë ndeshje u inkuadrua në lojë në minutën e 59’, për të ndihmuar në barazimin 1:1 të skuadrës së tij, barazim që dërgoi Dortmundin në fazën tjetër të Ligës së Evropës.

28 vjeçari Reus është pjesë e Dortmundit që nga viti 2012, dhe në 127 paraqitje ka shënuar 57 gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO