Restoranti që në vend të kamarierave ka majmunë (Video) – Lajmi.net
Restoranti që në vend të kamarierave ka majmunë (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 14:52, 10 August 2017
Taverna Kayabukiya duket si çdo restorant tjetër tradicional japonez i stilit “shtëpia e sakes”.

Por nëse hyn në këtë vend modest në Utsunomiya kuptoni se kamarierët njerëz janë zëvendësuar me majmunët Macaque.

Njerëzit vijnë nga të katër cepat e botës për tu shërbyer nga këta majmunë dhe disa pamje të publikuara tregojnë ditën tipike të punës së tyre.

Majmuni Fuku-chan i veshur fiks si kamarier, u sjell miqve birrë dhe peceta për darkën.

Nëse Fuku- chan dhe shokët e tij më të rinj bëjnë një punë të mirë paguhen nga pronari i restorantit me banane, si dhe si bakshish marrin kokrra soje. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Kamariera, Majmunët, restorant

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy