Restoranti nga Prishtina futet në listën e 10 restoranteve më të mirë në Evropa (Foto) – Lajmi.net
Restoranti nga Prishtina futet në listën e 10 restoranteve më të mirë në Evropa (Foto)
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmeRajoni 18:34, 14 July 2017
Revista e njohur amerikane Hollywood World Magazine ka përzgjedhur 10 restorantet më të mira në Evropë, duke nisur nga Parisi e deri në Berlin, ashtu edhe siç e ka titullin artikulli.

Në listën e 10 restoranteve me të njohura në Evropa është edhe një nga Prishtina dhe një nga Tirana, shkruan lajmi.net.

Po ashtu në këtë listë janë emra të njohur restorantesh nga Londra, Praga, Berlini, Parisi…

“Puro” është restoranti nga Prishtina që është futur në listën e 10 më të mirëve në Evropë sipas Hollywood World Magazine.

Si matës për t’u futur në listë janë marrë kuzhina e pasur, kualiteti i përbërësve, mikpritja, etj. /Lajmi.net/

Linku i artikullit të plotë

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO