Reshitaj paralajmëron ndërprerjen e dhënies së thëngjillit për punëtorët e KEK-ut – Lajmi.net
Reshitaj paralajmëron ndërprerjen e dhënies së thëngjillit për punëtorët e KEK-ut
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 9:15, 14 February 2018
Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë, Albena Reshitaj, ka thënë se do ta ndalin përdorimin e thëngjillin për ngrohje. Ajo ka paralajmëruar ndaljen e dhënies së thëngjillit falas për punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK).

“Pres nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik, që të ndalë dhënien falas të thëngjillit për punëtorët e KEK-ut. Jemi duke punuar në këtë drejtim dhe vetëm me veprime dhe vendime mund ta ulim ndotjen e ambientit”, tha Reshitaj në emisionin “Zyra e Ankesave” në RTV Dukagjini. /Telegrafi/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble