Renditja në bazë të medaljeve në ‘Tunis Grand Prix’: Kosova e para, lë pas shumë shtete të njohura – Lajmi.net
Renditja në bazë të medaljeve në ‘Tunis Grand Prix’: Kosova e para, lë pas shumë shtete të njohura
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 23:40, 19 January 2018
Ekipi kombëtar i Kosovës në xhudo renditet si më i suksesshmi në ‘Tunis Grand Prix’.

Me një medalje të artë dhe një të argjendtë, Kosova renditet në vendin e parë nga turneu i xhudos që po mbahet në Tunizi.

Suksesi i Nora Gjakovës që fitoi medaljen e artë, dhe i Distria Krasniqit me të argjendtën, ka renditur Kosovën në vendin e parë.

Kosova ka lënë pas Francën, Ukrainën, Brazilin e Uzbekistanin që kanë fituar vetëm nga një medalje të artë./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Kosova, Xhudo

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bubble Trouble