Renault Zoe: Një makinë pothuajse e përsosur elektrike për qytet – Lajmi.net
Renault Zoe: Një makinë pothuajse e përsosur elektrike për qytet
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:04, 9 October 2018
Zoe nga Renault është një nga makinat elektrike më të suksesshme dhe më të shitur në Evropë.

Zoe e vogël dhe e pazakontë e Renaultit është diçka e historisë së suksesshme të makinave në Evropë . Ajo ka qenë në prodhim që nga viti 2012 dhe është rregullisht ndër modelet më të shitura të makinave në vende të ndryshme evropiane, transmeton lajmi.net.

Ai është relativisht i përballueshëm, sfera nuk është e pazgjidhura, por e kalueshme, dizajni dhe karakteristikat janë bashkëkohore dhe Zoe duket thjesht simpatike.

Renault Zoe R110 do të kushtojë 34,890 euro.

Versioni i zvogëluar i Zoe, por me të njëjtin motor kushton 24,990 euro ( me qira të baterisë ) ose 32,490 euro duke përfshirë baterinë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO