Renault me 21 modele të reja deri më 2022 – Lajmi.net
Renault me 21 modele të reja deri më 2022
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:18, 8 October 2017
Renault ka prezantuar planin strategjik “Drive the Future” që do të zgjasë deri më 2022.

Harta e planifikimit tregon se brendet e kompanisë franceze, përfshirë Renaultin, Dacian dhe Alpine, do të prezantojnë 21 vetura të reja në gjashtë vjetët e ardhshme. Aty përfshihet edhe një linjë e veturave elektrike dhe autonome.

Shefi i Renaultit, Carlos Ghosn, ka thënë se aleanca e re mes Renaultit, Nissanit dhe Mitsubishit do të gjenerojë 70 miliardë euro të hyra në fund të planit më 2022.

15 modele të reja të Renaultit do të kenë versionet autonome me tetë modele tërësisht elektrike që do të prezantohen si dhe do të ketë 12 versione elektrike të modeleve tjera.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO