Renault Clio RS rrotullohet nëpër pistë, shoferi shpëton pa u lënduar (Video) – Lajmi.net
Renault Clio RS rrotullohet nëpër pistë, shoferi shpëton pa u lënduar (Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:46, 14 May 2017
Shoferi i paemëruar që u bë pjesë e një gare amatore në Nurburgring të Gjermanisë, e ka humbur kontrollin dhe del nga shtegu.

Kjo ka bërë që makinë Clio RS të rrotullohet për 360 shkallë dhe të përfundojë në mes të pistës duke ia bllokuar lëvizjen shumicës së shoferëve, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, qëndrueshmëria dhe siguria e lartë që ofron Renault, ka bërë që shoferi të shpëtojë pa lëndime dhe të largohet vet nga vendi ngjarjes.

“Pjesëmarrja e amatorëve në një garë me vetura të shpejta, në shumicën e rasteve përfundon me aksident”, është një koment lidhur me rastin.

Fjalët kyçe: Gara, shoferi, Shpejtesia

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble