Rekordi Guinnes i Yamaha – Lajmi.net
Rekordi Guinnes i Yamaha
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 0:42, 10 August 2017
Për të festuar shitjen e një miliontë të motorëve Exciter, Yamaha Motor Vietnam ka vendosur të organizojë një event për të thyer rekordin që do të trembte motoçiklistët e vendit.

Në qytetin Ho Chi Minh në Vietnam, Yamaha vendosi tre rekorde botërore Guinnes dhe ftoi qindra motorçiklistë entuziast të marrin pjesë.

Dy sfidat e para ishin të suksesshme dhe vendosën rekorde të reja. E para ishte formimi gjigant i një motori me njerëz, dhe natyrisht, organizuesit zgjodhën të rikrijojnë Exciter.

Sfida e dytë ishte logoja e madhe e motorçikletës, të krijuar nga 554 njerëz. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Rekordi Guinnes, Yamaha

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals