Regjisori shqiptar Shyqyri Caushaj merr çmimin e parë me teatrin e tij privat në Stamboll – Lajmi.net
Regjisori shqiptar Shyqyri Caushaj merr çmimin e parë me teatrin e tij privat në Stamboll
Autori: Lajmi.net CinemaEntertainmentKulturë/Arte 20:54, 18 April 2018
Ka hapur teatër në Stamboll të cilin e ka quajtur ‘Tiyatro Tears’.

Regjisori dhe aktori shqiptar Shyqyri Caushaj ka marrë çmimin e parë në këtë teatër me shfaqjen ‘Esnaflar’ me regji të tij, shkruan lajmi.net

Ai për lajmin ka thënë se vizioni i tij është që të ndërtojë një gjeneratë të re me studentët për të bërë punë të pavarura dhe unikale me artistë të pandotur nga kultura ‘kich populiste’.

Po ashtu, në sezonin që po vjen Caushaj është në përgatitjen e tri premierave të reja me studentët/aktorë të teatrit të tij.

Padyshim që çmimi që fitoi me këtë shfaqe i jep atij përgjegjësi më të mëdha në teatrin e tij./Lajmi.net/

30716642_10155142244357331_3815898990172438528_n30728512_10155142244752331_3850960285678436352_n 30729102_10155142244362331_4183363704684806144_n 30740263_10155142244332331_5963433975916527616_n

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO