Recete nga hataji – Lajmi.net
Recete nga hataji
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 14:00, 13 May 2017
Përbërësit:

2 të bardha të vezës

1 gotë ujë të vakët

2 gota qumësht I vakët

1 gotë vaj vegjetal

2 lugë të gjellës sheqer

1 lugë kripë

Miell

2 majë buke

Hapat:

İ perzieni te gjithe perberesit dhe brumin e leni ne pritje rreth 1 ore. İa jepni formen dhe i rendisni ne tepsi, edhe ne tepsi i leni pak ne pritje. Ne temperature 170 grade celsius i pjekni. /kuzhinashqiptare/

Fjalët kyçe: recete nga hataji

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball