Receta për iftar: Qofte me salcë në furrë – Lajmi.net
Receta për iftar: Qofte me salcë në furrë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 18:13, 27 May 2017
Guxoni të përzieni një recetë tradicionale si pasha qoftet me diçka praktike duke realizuar një recetë që kërkon pak minuta.

Përbërësit:

▪ 12 qofte (pasha qofte)

▪ 400 ml salcë domatesh

▪ 2 thelpinj hudhër

▪ vaj ulliri

▪ 1 lugë çaji sheqer kaf

▪ 100 ml ujë

▪ kripë

▪ rigon

Përgatitja:

Në një tavë të thellë shtoni vaj ulliri dhe salcë domatesh.

Më pas hidhni 2 hudhra të grira, sheqer për të hequr aciditetin e salcës, kripë dhe rigon.

Shtoni ujin dhe më pas pasha qoftet.

Vendosini të piqen për 25 minuta në 200 gradë.

Fjalët kyçe: iftarir, qoftet, Receta

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball