Realizohen disa projekte të Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Drenas – Lajmi.net
Realizohen disa projekte të Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Drenas
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 15:56, 19 June 2017
Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë në Drenas, ka vazhduar në realizimin e projekteve që janë në interes të qytetarëve dhe në shërbim të tyre.

Pasi që ishin dëmtuar shtyllat, apo pahit mbrojtëse në rrugën kryesore Drenas-Komoran, përkatësisht përballë Stacionit të Autobusëve, janë vendosur serish ato ne gjatësi prej 60m dhe që është vlerësuar se ka qenë e rrezikshme për këmbësorët, kryesisht për nxënësit e dy shkollave të mesme.

Po ashtu janë punuar dhe kryer punimet edhe në vendosjen e pengesave në rrugë, në tri lokacione të ndryshme, ndërsa është bërë edhe shënjëzimi i parkingut përballë objektit të Komunës së Drenasit, ku njëkohësisht është definuar dhe ndarë parkingu për kategoritë me nevoja të veçanta.

Fjalët kyçe: Drenas

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball