Real Madridi ia cakton çmimin e “çmendur” Cristiano Ronaldos – Lajmi.net
Real Madridi ia cakton çmimin e “çmendur” Cristiano Ronaldos
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliMerkatoSport 17:32, 16 June 2017
Cristiano Ronaldo ka kërkuar të largohet nga Real Madrid.

Me këtë lajm të publikuar në ‘A Bola’ dhe ‘AS’ ka nisur dita në mediet sportive.

Ylli portugez ka kërkuar të largohet nga skuadra mbretërore pas problemeve të mëdha me ligin në Spanjë.

’Gazetta dello Sport’ raporton se ajo skuadër që dëshiron Cristiano Ronaldo duhet t’i paguajë Real Madridin 400 milionë euro.

Edhe pse klauzola e Ronaldos është një miliardë euro, ‘Los Blancos’ janë të gatshëm të pranojnë edhe një ofertë prej 400 milionë euro.

PSG dhe Manchester United përflitet të jenë skuadrat që kanë shprehur interesim për 32 vjeçarin./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals