Real Madrid – Liverpool, finales i gëzohet edhe një ekip tjetër – Lajmi.net
Real Madrid – Liverpool, finales i gëzohet edhe një ekip tjetër
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 11:29, 5 May 2018
Një ekip i tretë mund të përfitojë nga finalja e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit.

Jo vetëm ekipet më të mëdha në Euroë janë me Liverpoolin.

I fundit që i është bashkuar mbështetjes së redsave në finalen e Championsit është dhe ish-ekii i Van Dijk, Southampton.

Kjo e fundit faktikishtë është për interesat e veta, pasi në rast të fitimit të titullit të kampionit të skuadrës angleze, atëherë është klubi i Southamptonit që do të përfitojë 11.3 milionë euro, pasi që ekziston një marrëveshjes mes këtyre skuadraqë thuhet se nëse arrin rezultatet të mëdha në rrafshin ndërkombëtar, atëherë Liverpooli është i obliguar të paguaj bonuse për blerjen e Virgil van Dijkut, Sadio Manes, Dejan Lovrenit, Nathaniel Clynen dhe Adam Lallanas, përcjell “Albeu”.

Kujtomë se finalja mes Realit dhe të besuarve të Jurgen Klopit do të zhvillohet më 26 maj në Kiev të Ukrainës.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO