Real Madrid e fiton Superkupën e Evropës (VIDEO) – Lajmi.net
Real Madrid e fiton Superkupën e Evropës (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 22:40, 8 August 2017
Real Madrid ka fituar Superkupën e Evropës, duke e mposhtur Manchester Unitedin 2:1.

Në finalen e zhvilluar në Shkup në stadiumin ‘Philipi II’, ‘Mbretërit’ arritën që edhe pa Cristiano Ronaldon (I inkuadruar në lojë në minutën e 83’të) ta mposhtin Manchester Unitedin, për ta fituar titullin e katërt të Superkupës së Evropës.

Casemiro në minutën e 24’-të dhe Isco në minutën e 52’-të, shënuan për fitoren e Real Madridit.

Golin e vetëm për Manchester Unitedin, e shënoi sulmuesi i ardhur këtë verë, Romelu Lukaku në minutën e 62’-të./Lajmi.net/


1-0 Casemiro Goal HD Real Madrid vs Manchester… by fififilive


I s c o G o a l by footballgoalshow


Romelu Lukaku GOAL HD – Real Madrid 2-1… by riqezi

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO