Real Madrid 6:0 Celta Vigo, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Real Madrid 6:0 Celta Vigo, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 22:53, 12 May 2018
Real Madrid ka mposhtur me rezultat të thellë 6-0 skuadrën e Celta Vigos, në xhiron e parafundit të La Ligas.

Edhe pse pa ‘makinerinë e golave’, Ronaldon, yjet tjerë madrilenë u përkujdesën që të dhurojnë spektakël në Bernabeo.

Serinë e golave e filloi Bale, i cili shënoi dy sosh, të parin në minutën e 13-të ndërsa të dytin në minutën e 30-të.

Dy minuta më pas, Isco shënoi për 3-0. Dy golat tjerë i shënuan i riu Hakim A. dhe Toni Kroos, ndërsa Gomez shënoi një autogol.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.

Fjalët kyçe: La Liga, Real Madrid

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2