Reagon Trump për sulmin në Paris: “Përsëri po ndodh, kjo nuk përfundon kurrë”! – Lajmi.net
Reagon Trump për sulmin në Paris: “Përsëri po ndodh, kjo nuk përfundon kurrë”!
Autori: Lajmi.net Bota 23:48, 20 April 2017
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dënuar sulmin në Paris që vrau një oficer të policisë, duke thënë se dukej të ishte sulm terrorist.

“Përsëri po ndodh kështu”, tha ai. “Është një gjë e tmerrshme kjo që po ndodh vazhdimisht në botë”.

Trump tha se mësoi për sulmin pak para se të hynte në një konferencë shtypi me Kryeministrin italian Paolo Gentiloni në Shtëpinë e Bardhë, transmeton lajmi.net

“Duket sikur një sulm tjetër terrorist dhe çfarë mund të thuash? Kjo nuk përfundon kurrë, ne duhet të jemi të fortë dhe vigjilentë dhe unë këtë e kam thënë për një kohë të gjatë”, ka shtuar Trump./Lajmi.net/ 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO