Rashiq: Me serbët nuk është diskutuar për ushtrinë (Video) – Lajmi.net
Rashiq: Me serbët nuk është diskutuar për ushtrinë (Video)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 20:16, 20 March 2017
Nenad Rashiq
Nenad Rashiq
Në njërën anë shefi i Listës serbe Sllavko Simiq, e në tjetrën deputeti nga kjo pakicë Nenad Rashiq.

Kështu këta dy të hënën, dëgjuan fjalimin e Presidentit Hashim Thaci, për themelimin e Ushtrisë, e cila nuk po mund të bëhet me ndryshime Kushtetuese pikërisht për shkak të refuzimit të “Listës serbe”

Rashiq, që ishte ministër në njërën nga Qeveritë e Thaçit kur ishte kryeministwr thotë se po çuditet me qëndrimet e kreut të shtetit, në relacionin mes serbëve dhe Ushtrisë.

Duke mos e precizuar saktë qëndrimin e tij, Rashiq, akuzon partnerët e koalicionit PDK-LDK se nuk janë aspak të hapur karshi “Listës së tyre, si partnert i tretë në martesën politike qeverisëse.

Fjalët kyçe: Rashiq, Simiq, Ushtria

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool