Rashica rezervë në fitoren e radhës së Werderit – Lajmi.net
Rashica rezervë në fitoren e radhës së Werderit
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 17:23, 1 April 2018
Werder Bremen ka bërë një hap të madh drejt sigurimit të mbijetesës në Bundesligë.

Ish skuadra kampione e sezonit 2003/2004, ka hasur në vështirësi të mëdha në fillim të këtij edicioni, duke rrezikuar seriozisht rënien nga elita e futbollit gjerman.

Prurjet në afatin kalimtar të janarit, kanë këndellur këtë skuadër, e më së miri këtë e tregon edhe fitorja ndaj Eintracht Frankfurt, me rezultat 2:1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 29-të.

Trajneri Kohfedt, edhe në këtë ndeshje la në bankinë yllin e Kosovës, Milot Rashicën, që ka shënuar vetëm një gol që nga transferimi te Werder Bremen nga Vitesse.

Januzovic dhe Abraham me autogol, shënuan për Werderin. Për mysafirët golin e vetëm e shënoi Jovic.

Kjo fitore e rendit Werderin në vendin e 11-të në tabelë, me 36 pikë./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play World Soccer Champion