Qyteti që ka ndaluar përdorimin e rrjeteve sociale – Lajmi.net
Qyteti që ka ndaluar përdorimin e rrjeteve sociale
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 11:58, 11 March 2018
Qeveria e qytetit të Sri Lanka në Azinë Jugore ka vendosur mbylljen e rrjeteve sociale si Facebook, WhatsApp, Instagram dhe Viber, si një përpjekje për të shuar grindjet etnike në vend.

 

Autoritetet e Sri Lanka kanë njoftuar se njerëzit po përdornin mediat sociale për të nxitur dhunën ndaj pakicës myslimane.

Në këtë qytet, dhuna ka filluar që me luftën civile dhe vazhdon të jetë prezente në ditët e sotme.

Për të shmangur incidente të dhunës, qeveria vendosi pezullimin e rrjeteve sociale të sipërpërmendura, i cili do të jetë i përkohshëm.

Ndërkohë në rrjetet sociale, vecanërisht në Facebook shikohet përpjekja për të shuajtur urrejtjen dhe censurën nëpërmjet platformave të tyre.

Fjalët kyçe: Qytet, rrjete sociale

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan