Qeverisë Haradinaj i shtohet edhe një zëvendësministër – Lajmi.net
Qeverisë Haradinaj i shtohet edhe një zëvendësministër
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 20:09, 9 November 2018
Edhe një tjetër zëvendësministër është emëruar sot në Qeverinë “Haradinaj”.

Qeveria e Kosovës, ka emëruar sot si zëvendësministër Gjergj Bekën në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

Kjo është bërë e ditur nga vetë Beka, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, përcjell lajmi.net.

Beka ka shkruar se nga sot, ai ka marrë detyrën e zëvendësministrit në MMPH.

Ky është postimi i plotë:

Të nderuar miq, nga sot kam marrë detyrën si Zëvendësministër i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

Falënderoj Presidentin Behgjet Pacolli dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj për besimin e dhënë dhe zotohem se do angazhohem dhe do të punoj me nderë dhe përgjegjësi ashtu siç kam punuar deri me sot.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO