Qeveria zgjidh problemin me qentë endacak, AVU do të merret me kontrollin e tyre – Lajmi.net
Qeveria zgjidh problemin me qentë endacak, AVU do të merret me kontrollin e tyre
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:14, 13 October 2017
Qente endacake, foto arkiv
Qeveria e Kosovës u ka vazhduar mandatin kryeshefave të disa agjencive, kryeshifit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, kryeshifit ekzekutiv të Agjencisë për Administrimin e Pasurisë se Sekuestruar ose të Konfiskuar.

Mandati i është vazhduar edhe Drejtorit të Përgjithshëm të Akademisë së Kosovës për Siguri Publike.

Qeveria ka marr vendim që Agjencia e Veterinarisë dhe Ushqimit (AVU) të merret me menaxhimin e kontrollin e qenve endacak, raporton lajmi.net.

Në bazë të këtij vendimi obligohen komunat që të shpallin gjendje të jashtëzakonshme për trajtimin ruajtjen e mbrojtjen e qenve endacak. Komunat kanë obligim të trajtojnë këtë çështje, ndërsa agjencia do të mbikëqyrë dhe të ndërhyjë në këtë rast. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO