Qeveria ndanë 50 mijë euro për Komisionin e Demarkacionit dhe 50 mijë euro për rastin Dehari – Lajmi.net
Qeveria ndanë 50 mijë euro për Komisionin e Demarkacionit dhe 50 mijë euro për rastin Dehari
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:28, 13 October 2017

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë 49 mije euro për Komision Shtetëror për Demarkacionin.

Po ashtu Qeveria në bazë të rekomandimit të Kuvendit ka ndarë 50 mijë euro për ekspertize jashtë vendit për rastin e Astrit Deharit, raporton lajmi.net.

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se është i interesuar që kjo heshtje të zbardhet. Ai ka bërë të ditur se këto mjete janë ndarë nga fondet e parashikuara

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO