Qeveria ndan 600 mijë euro për 10 vjetorin e pavarësisë – Lajmi.net
Qeveria ndan 600 mijë euro për 10 vjetorin e pavarësisë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 15:23, 13 February 2018
Qeveria e Kosovës ka ndarë 600 mijë euro për shënimin e dhjetë vjetorit të pavarësisë.

Këto mjete sipas kryeministrit, Ramush Haradinaj, do t’i ndahen Ministrisë së Kulturës në kategorinë e subvencioneve, raporton lajmi.net.

Ministri i Finacave Bedri Hamza ka kërkuar që për ngjarjet të cilat dihet që do të ndodhin dhe kanë kosto financare të vijnë në kuadër të planifikimve të linjave të reja buxhetore./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy