Qeveria formon komision ndërministror për shënimin e 550-vjetorit të vdekjes së Skënderbeut – Lajmi.net
Qeveria formon komision ndërministror për shënimin e 550-vjetorit të vdekjes së Skënderbeut
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:48, 12 January 2018
Qeveria e Kosovës ka formuar komisionin ndërministror për shënimin e 550-vjetorit të vdekjes së Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Komisioni është i mandatuar t’i bëj të gjitha parapërgatitjet si dhe agjendën e shënimit të 550-vjetorit të vdekjes së Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Komisioni përbëhet nga:

 1. Jahja Lluka, Këshilltar i Kryeministrit;
 2. Sekretari i ZKM;
 3. Ministri i MKRS;
 4. Sekretari i MKRS;
 5. Ministri i MASHT;
 6. Sekretari i MF;
 7. Përfaqësues nga Presidenca;
 8. Përfaqësues nga Kuvendi;
 9. Përfaqësues nga Kuvendi Komunal.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bike Rivals
 • Play Bubble Trouble
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Bow Master Japan