Qeni-robot shpërfill shefin e Sony-t para publikut (Video) – Lajmi.net
Qeni-robot shpërfill shefin e Sony-t para publikut (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 14:39, 13 January 2018
Një qen-robot i krijuar nga Sony shpërfilli komandat e shefit ekzekutiv të firmës para publikut.

 

Roboti që kushton 1 750 dollarë dhe që quhet Aibo mendohet se sillet si një qen i vërtetë dhe i përgjigjet komandave zanore, por në konferencën e prezantimit në Las Vegas nuk e bëri këtë gjë, transmeton tch.

“Aibo është një robot autonom dhe shpejt do të bëhet pjesëtar i familjes suaj, apo jo Aibo?”, tha Presidenti i Sony-t, Kazuo Hirai. Pasi e pa që nuk mori asnjë reagim, Hirai tha: “Sapo më injoroi”.

Më pas, qenin-robot ia dorëzoi punonjësve.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO