Qeni gjen 15 panine me kokainë në aeroport – Lajmi.net
Qeni gjen 15 panine me kokainë në aeroport
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 11:45, 9 August 2018
Policia meksikane ka gjetur kokainë me vlerë mijëra dollarë të fshehur brenda më shumë se 15 bukë panine gjatë një aksioni antidrogë në aeroportin e Guadalajaras.

Qentë antidrogë ndihmuan në zbulimin e bujshëm. Secila prej 15 panineve ishte mbushur me një qese që përmbante 120g kokainë.

Vlera e drogës në treg do të ishte rreth $ 150 për gram, që do të thotë se do të fitoheshin rreth 270,000 dollarë gjithsej.

Pjesa më e madhe e kokainës që buron në Meksikë është zakonisht e destinuar për SHBA-në, me zyrtarët që duhet të merren me një rritje të numrit të dërgesave të vogla në aeroporte.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO