Që mishi kurrë më mos jetë i fortë dhe i thatë, veproni kështu – Lajmi.net
Që mishi kurrë më mos jetë i fortë dhe i thatë, veproni kështu
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 10:27, 10 August 2018
Nëse dëshironi që mishi më kurrë të mos bëhet i thatë dhe i fortë, para përpunimit termik patjetër lëreni të qëndrojë në marinadë!

Ju rekomandojmë këtë recetë të shkëlqyeshme:

Përbërësit:

– gjysmë filxhani vaj ulliri,
– gjysmë filxhani birrë,
– 1 lugë mjaltë,
– 1 lugë kripë,
– 3 thelpinj hudhre.

Përgatitja:

Qëroni hudhrën dhe shtypeni derisa të bëhet krematoze. Në të shtoni vajin e ullirit dhe birrën, pastaj edhe mjaltin. Të gjitha përzieni mirë.

Mishin ndajeni në copa dhe piqeni dhe qitni sipër marinadën. Lëreni që të qëndrojë në marinadë së paku 3 orë, vetëm pastaj përpunojeni termikisht.

Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO