Që metabolizmin ta keni në rregull – konsumoni këto ushqime – Lajmi.net
Që metabolizmin ta keni në rregull – konsumoni këto ushqime
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 9:50, 11 June 2018
Për trupin dhe mendjen është gjithmonë me rëndësi që edhe metabolizmi të jetë në rregull.

 

Kjo ndodh kur ju bën ushtrime të rregullta, duke bërë gjumin e duhur, por edhe duke pirë shumë ujë.

Janë këto tri gjëra të cilat shpejtojnë metabolizmin tuaj.

Por, këtu nuk përfundon gjithçka.

Më poshtë është lista e ushqimeve që gjithashtu ndihmon në këtë drejtim.

Speca djegës

Drithrat

Brokoli

Supa

Kafeja dhe çaji i gjelbër

Molla dhe pjeshka

Erëza

Agrume

Ushime me kalcium

Arra.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO