Putin: Jemi të gatshëm të ofrojmë incizimet e bisedës Trump-Lavrov – Lajmi.net
Putin: Jemi të gatshëm të ofrojmë incizimet e bisedës Trump-Lavrov
Autori: Lajmi.net Bota 14:22, 17 May 2017
Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se Moska është e gatshme të jap incizimet nga takimi në Shtëpinë e Bardhë në mes të presidentit Donald Trump dhe ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov, pas raportimeve se në këtë takim, Trump ka shpalosur informacione të klasifikuara.

Putin i bëri këto komente në një konferencë për media në Moskë, gjatë vizitës së kryeministrit italian në Rusi.

“Nëse adminstrata në SHBA e konsideron të mundshme, ne jemi të gatshëm që t’ua japim regjistrimin e bisedës së Lavrovit me Trumpit”, ligjëvënësve në SHBA, tha Putin. “Sigurisht, nëse adminsitrata amerikane e dëshiron një gjë të tillë”, ka shtuar ai.

Duke cituar zyrtarë anonim, mediat në SHBA më 15 maj kanë raportuar se Trump ka shpalosur informacione të klasifikuara të siguruara nga një aleat i SHBA-së, gjatë takimit që pati me Lavrovin më 10 maj.

Putin tha se Shtetet e Bashkuara po kalojnë nëpër një periudhë të rritjes së “skizofrenisë politike”.

Fjalët kyçe: Lavrov, Putin, Trump

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool