Pushimet në plazh kanë filluar, ja 10 metoda për ta zhdukur celulitin nga trupi juaj (Video) – Lajmi.net
Pushimet në plazh kanë filluar, ja 10 metoda për ta zhdukur celulitin nga trupi juaj (Video)
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 18:19, 7 June 2018
Është shumë e rëndësishme që të kuptoni cilat janë mënyrat më të thjeshta që mund t'i aplikoni për të zhdukur celulitin nga trupi juaj.

Më poshtë, Lajmi.net ju sjell 10 këshilla se si ta largoni celulitin ndërsa në video mund të shihni edhe më gjatë detajet.

Ndryshoni dietën.
Bëni masazh në vendet me celulit.
Bëni ushtrime çdo ditë.
Përdorni llum kafeje, duke i bërë masazh trupit në vendet me celulit.
Trajtojeni veten me mjete të domosdoshme edhe në punë.
Brusha e thatë ju nevojitet gjithashtu për të fërkuar trupin tuaj, në mënyrë që ta ndihmoni zhdukjen e celulitit.
Pini ujë.
Ushtrimet kardio.
Përdorni vajëra esencialë.
Kujdesuni që të balanconi hormonet tuaja. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO