Punon natyrën në dru, do të ju mahnitë! (Foto) – Lajmi.net
Punon natyrën në dru, do të ju mahnitë! (Foto)
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/Arte 9:26, 29 May 2017
I lindur në Kenia dhe me lokacion aktual në Zelandën e Re, artisti Gordon Pembridge ka krijuar një marrëdhënie të ngushtë me natyrën, transmeton lajmi.net

Kjo lidhje me nënën natyrë është shndërruar në inspirim për punën e tij të magjishme, ku paraqet elementet natyrore të jetës së egër.

Gordon Pembridge ka bërë një koleksion të punës së tij me dorë.

Ai paraqet jetën e egër dhe më pas i jep ngjyrë florës dhe faunës, zakonisht nga Afrika dhe Oqeania, për t’u dukur sa më reale punimet e tij.

Shikoni më poshtë. /Lajmi.net/

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood
22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood
22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood
22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

22 Hand-Carved Sophisticated Pictures Of Local Nature On Wood

Fjalët kyçe: natyrë, punime, vazo

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3