Punë e kryer: Ky do të jetë transferimi i parë i Milanit në janar – Lajmi.net
Punë e kryer: Ky do të jetë transferimi i parë i Milanit në janar
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 16:51, 10 October 2018
Mediet në Itali kanë zbuluar transferimin e parë të Milanit në afatin kalimtar të janarit.

Sipas këtyre medieve, talenti i Flamengos, Lucas Paqueta, do t’i bashkohet skuadrës së Gennaro Gattusos me t’u hapur afati dimëror i transferimeve.

Lajmin së fundi e konfirmon edhe gazetari i njohur italian i transferimeve, Fabrizio Romane.

‘Rossonerët’ janë pajtuar t’i paguajnë deri në 30 milionë euro Flamengos për Paqueta.

Paqueta 21 vjeçar që paraqitet në rolin e mesfushorit, ka regjistruar 41 paraqitje për Flamengon, ku ka shënuar edhe dy gola.

Ai po ashtu ka edhe dy paraqitje për Kombëtaren e Brazilit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO