Pulë gjigande në Shtëpinë e Bardhë – Lajmi.net
Pulë gjigande në Shtëpinë e Bardhë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 22:58, 10 August 2017
Një pulë gjigande, që fryhet me ajër, është shfaqur përballë Shtëpisë së Bardhë.

Pula me emrin Don ka një kreshtë të artë flokësh mbi kokë, të ngjashme me atë të Presidentit Donald Trump. Në imazhet e televizioneve shihej pula gjigande dhe pronari i saj, Taran Singh, banues në Kaliforni, thotë se po e përdor atë për të ndërgjegjësuar qytetarët.

“Po e bëj këtë në përpjekje për të ndërgjegjësuar njerëzit se sa destabilizues dhe negativ është lideri ynë. Ai nuk ka publikuar të dhënat e veta financiare, ka frikë të konfrontohet me Vladimir Putin dhe po luan lojën e një pule me Korenë e Veriut”, tha Singh.

Më herët këtë vit, diçka e ngjashme ishte përdorur nga organizatorët e marshimit të ditës së taksave, që i kërkonin Presidentit Trump të publikonte të dhënat e tij financiare dhe deklaratën e taksave.

Aktualisht, Presidenti Trump nuk ndodhet në Shtëpinë e Bardhë, por në Bedminster të Nju Xhersit, ku po kalon pushimet e tij 17-ditore, ndaj edhe nuk mund të shohë nga dritarja e tij shpendin gjigand që aq shumë i ngjason. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper