Puding vanilje – Lajmi.net
Puding vanilje
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:20, 26 February 2018
E lehtë dhe e shpejt në përgatitje.

Përbërësit:

▪ 3 vezë,
▪ gjysmë filxhani sheqer,
▪ një filxhan qumësht,
▪ 3 banane,
▪ 1 lugë e vogël ekstrakt vaniljeje,
▪ biskota çaji nga vanilja.

Përgatitja:

Tundi vezët me qumësht, sheqer dhe ekstraktin e vaniljes.

Zieni derisa pudingu të dendësohet dhe kur të jetë gati në të përzieni bananen e grirë imët.

Thyeni biskotat dhe në një enë rendisni një rend biskota, një rend puding dhe vazhdoni kështu deri në majë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Puding vanilje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels