Pse nuk duhet të hani çokollatë para se të flini? – Lajmi.net
Pse nuk duhet të hani çokollatë para se të flini?
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 22:39, 17 April 2017
Çokollata sikurse kafeja dhe disa çajra, përmbajnë sasi të kafeinës.

Kafeina, ka efekte negative kur jemi tek gjumi ngaqë nëse konsumoni pije me përmbajtje të kafeinës, mund ta keni vështirë të flini.

Andaj, përpiquni të mos konsumoni çokollatë para se të flini.

Fjalët kyçe: Çokollata, Gjumi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball