Pse iPhone ka një vrimë të vogël pranë kamerës? – Lajmi.net
Pse iPhone ka një vrimë të vogël pranë kamerës?
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 19:02, 16 July 2017
Kjo vrimë e cila ndodhet pranë syrit të kamerës në iPhone Apple me të vërtetë është një nga tre mikrofon të vogël që lejon marrjen e zërit nga çdo pozicion, raporton Tech Insider.

Qëllimi i këtyre mikrofonave të vogël është në fakt identifikimin dhe largimin e zhurmës në prapavijë gjatë bisedës telefonike ose regjistrimi zërin e tyre.

Pse iPhone ka një vrimë të vogël pranë kamerës?

Ato gjithashtu ndihmojnë Sirin për të njohur zërin. Dy mikrofonat tjerë janë të vendosur në pjesën e poshtme të iPhone.

Mikrofoni i cili shihet në pjesën e poshtme pos marrjes së zërit gjatë thirrjeve ka për detyrë edhe marrjen e regjistrimeve audio.

Fjalët kyçe: iPhone, Vrima

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels