Pse duhet të pini ujë deti? – Lajmi.net
Pse duhet të pini ujë deti?
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 21:10, 12 August 2017
Uji i kripur i detit ka shumë dobi për organizmin sepse e pastron atë nga toksinat, mundëson rifitimin e lëngjeve të humbura përmes djersës dhe jo vetëm kaq, përcjell lajmi.net

 

Ju do të keni një lëkurë më të shëndetshme, forconi sistemin imunitar dhe do të ruani kompaktësinë e kockave.

Uji i kripur i detit ju ndihmon në uljen e sheqerit në gjak, pastrimin e hundëve.

Nuk duhet ta pini vazhdimisht, por herë pas here do të ju bënte vërtetë mirë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO