Prova e parë në shortin për Kupën e Botës na sjellë përballjen që të gjithë e ëndërronim – Lajmi.net
Prova e parë në shortin për Kupën e Botës na sjellë përballjen që të gjithë e ëndërronim
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 20:18, 30 November 2017
Anglia ka përfunduar në një grup me Brazilin në shortin provë të Kupës së Botës.

Skuadra e Gareth Southate do të shpresojë t’i shmangë amerikano-jugorët, të cilët i eliminuan gjatë Botërorit të 2002.

Atë ndeshje ishte Ronaldinho njeriu i ndeshjes me një gol nga 40 metra në çerekfinale.

FIFA hodhi një short provë një ditë përpara shortit të vërtetë që do të zhvillohet më 1 dhjetor. Dhe në atë short një nga grupet që ra më shumë në sy ishte ai i Brazilit me Anglinë.

Por jo vetëm, edhe grupi F ishte interesant me Argjentinën dhe Spanjën.

Fjalët kyçe: kupa e botes, Rusia 2018

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals