Protokolli bullgar bllokon rrugët për presidentin Thaçi – Lajmi.net
Protokolli bullgar bllokon rrugët për presidentin Thaçi
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 21:30, 16 May 2018
Kryeqyteti bullgar është bllokuar pothuajse tërësisht një ditë para mbajtës së Samitit historik të BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Në Sofje tashmë kanë arritur mbi 30 lider të shteteve anëtare të BE-së, në mesin e tyre edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe lider të Shteteve të Ballkanit. Gjatë tërë ditës, një pjesë e madhe e rrugëve të qendrës së Sofjes kanë qenë të bllokuara të eskortave të shumta të liderëve, pjesëmarrës në këtë Samit.

Në fotot e siguruara nga lajmi.net shihet eskorta e protokollit shtetëror bullgar që është rezervuar për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi tashmë ka zhvilluar takimet e para në Sofje, me përfaqësuesen Mogherini dhe presidentin serb, Vuçiq.

32744184_10156307779108149_6864386572653953024_n 32762346_10156307779018149_4249882826725392384_n

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO