Protestë “masive” e serbëve në Sofje kundër pjesëmarrjes së Thaçit /FOTO – Lajmi.net
Protestë “masive” e serbëve në Sofje kundër pjesëmarrjes së Thaçit /FOTO
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:02, 17 May 2018
Para Qendrës e Kulturës në Sofje, janë parë hiq më pas se pesë serbë, të cilat kanë protestuar kundër pranisë së delegacionit kosovarë, që është duke marrë pjesë në Samitin e BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor në Sofje.

Ata mezi kanë mbajtur në duar një pankartë me mbishkrimin “Kosova është Serbi” dhe mbishkrime tjera kundër Bashkimit Evropian dhe NATO’s.

Edhe mediat në Beograd janë alarmuar sot, pas pjesëmarrjes së Kosovës në këtë Samit. Atje është raportuar se me pjesëmarrjen e Kosovës në Samit, Serbia ka pranuar pavarësinë e Kosovës.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO