Protesta të dhunshme në Athinë, persona të maskuar tentojnë të hyjnë në Parlament (Video) – Lajmi.net
Protesta të dhunshme në Athinë, persona të maskuar tentojnë të hyjnë në Parlament (Video)
Autori: Lajmi.net BotaLajme 23:12, 18 May 2017
Në Greqi kanë nisur protestat popullore për të kundërshtuar masat e reja shtrënguese të qeverisë për të normalizuar ekonominë.

Përpara Parlamentit në Athinë janë mbledhur turma protestuesish, ndërsa një grupim me maska u përpoqën për t’u ngjitur në shkallët e Parlamentit grek.

Grupi prej 30 persona të maskuar sulmuan policinë që ishte vendosur për të penguar protestuesit.

Këta të fundit nisën të hidhini bomba molotov drejt oficerëve të policisë.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO